UczestnicyW zajęciach organizowanych przez WTZ "Przylesie" uczestniczy codziennie 26 osób dorosłych. Jeden Uczestnik nie zgodził się na zaprezentowanie siebie na stronie internetowej. Ponieważ szanujemy wybory naszych Uczestników, jeśli chcesz poznać nas w pełnym składzie - zapraszamy do "Przylesia"!Weronika Bielicka

miłośniczka czworonogów i słowa czytanego. Każdą rozmowę z nowo poznaną osobą rozpoczyna pytaniem: "Czy masz psa i jeśli tak to jak ma na imię?". Weronika pomimo słabego wzroku uwielbia czytać, dlatego też swoją dużą ciężką lupę zawsze ma odłożoną w tym samym miejscu, aby w każdej chwili mogła po nią sięgnąć i coś przeczytać. Lubi śpiewać piosenki religijne oraz ćwiczyć na gimnastyce.

Przemysław Błaszczyk

to mężczyzna prawie zawsze roześmiany. Uwielbia pizzę, spaghetti i słodycze. Do picia, rzecz jasna coca-cola. Samodzielnie dba o zakup artykułów spożywczych do przygotowania własnoręcznie śniadania. Takie śniadanie smakuje wybornie i daje olbrzymią satysfakcję. Przemysław lubi też obserwować wirujący bęben pralki i jeżdżące za oknem samochody. Tworzy arcyciekawe obrazy – można je podziwiać w warsztatowej galerii "NA ŚCIANIE". Motywami przewodnimi twórczości Przemysława są budowle, pojazdy i … sceny z filmów sensacyjnych! Lubi piłować drewno. Jest dwukrotnym wujkiem, chętnie bawi się z siostrzeńcem i siostrzenicą. Uczestniczy w ogrodniczych zajęciach parazawodowych. Zapalony rowerzysta.

Alicja Bochniak

Mam na imię Alicja. Do "Przylesia" przychodzę od września 2016 roku. Lubię rysować, układać puzzle, lepić w glinie w pracowni rękodzieła i tańczyć. Moja ulubiona piosenka to „Daj mi tę noc”, a serial „Na dobre i na złe”. Mieszkam w Arce z moimi przyjaciółmi. W szczególności lubię Kasię i Monikę, które często przytulam. Bardzo podoba mi się w Warsztacie, chętnie biorę udział w porannych ćwiczeniach.

Marek Buczak

emanuje spokojem ducha. Ceni sobie kontakt z ludźmi, szczególnie małymi dziećmi które uwielbia. Interesuje się różnymi kulturami, głównie jednak pochodzącymi z Ameryki Południowej. Ma duża wiedzę o Inkach czy też Majach. Marek zawsze chętnie podzieli się z Tobą informacjami ze świata i z Polski. W Pracowni Rękodzieła Artystycznego Marek lubi długo przesiadywać z narzędziami w ręku pochylony nad przedmiotem, który należy naprawić czy też odrestaurować.

Jakub Buliński

pokazał się na Przylesiowej sesji zdjęciowej w projekcie "Tafla" jako "gangster" prawdziwie dobry i wrażliwy, z zasadami. Istotnie Jakub ma swoje zasady postępowania. Jest mężczyzną z dużym poczuciem humoru, bardzo wyszukanym. Jakub lubi rozmawiać ze wszystkimi, nie tylko o samochodach ulubionej marki BMW, ale także o życiu. A życie – mówi Jakub – bywa męczące, lecz on znalazł złoty środek, który jest od czasu do czasu stosowany przez Jakuba i polecany innym: "strzelić sobie relaksik".

Renata Chwiłkowska

jest osobą zawsze chętną na pogaduszki, uwielbia przychodzić do "Przylesia", tutaj są wszyscy jej przyjaciele, z którymi spędza ciekawie czas. Renatę bez względu na porę roku nurtuje jedno zasadnicze pytanie: "Kiedy przyjdzie Gwiazdor?". Lubi czytać gazety, kolorowe czasopisma, lepić w glinie w pracowni u Hani, a także pracować w ogródku z Anią. Renata zapytana "Co powiesz na koniec wywiadu?", odparła: "Pozdrawiam moje Przylesie".

Michał Frączak

to wysoki, szczupły i wesoły mężczyzna. W "Przylesiu" znany jest z tego, że bardzo lubi oglądać filmy na DVD – głownie horrory i science-fiction. Oprócz tego jest bardzo pracowity. Chętnie pomaga przy szlifowaniu oraz w pracach ogrodowych. Gra w piłkę nożną na dwa sposoby: aktywnie na boisku lub na konsoli Playstation. Bardzo lubi psy.

Michał Gruszczyński

to mężczyzna energiczny. Codziennie rano wita wszystkich głośnym "czeeeeeść!" i opowiada w nietuzinkowy sposób co ma na śniadanie. Bułka i pomarańcza to Michała ulubiony śniadaniowy duet. Chętnie uczestniczy we wszystkich zajęciach, ale często ma na nie inny pomysł niż osoba prowadząca. Michał jest nowy w "Przylesiu", ale szybko uczy się nowych rzeczy. Uwielbia oglądać gazety, przede wszystkim "Głos". Z "Przylesia" wychodzi ostatni, gdyż wszystkich musi pożegnać.

Jan Jasiński

Janek, jako Uczestnik przychodzi do "Przylesia" od stycznia 2016 roku. Wcześniej uczęszczał do WTZ jako gość. Sam o sobie mówi, że jest pracowity. Najbardziej lubi pomagać w kuchni, gotować i jeść przygotowane przez siebie i swoją grupę słodkości. Prywatnie czyta książki historyczne, najczęściej o królach Polski. Interesuje się też komputerami, w domu gra w gry na swoim tablecie. Bardzo lubi słuchać muzyki, która towarzyszy mu w każdej wolnej chwili. Słucha wszystkiego co wpada w ucho i do czego można potańczyć. Po zajęciach w "Przylesiu" spędza czas spacerując na świeżym powietrzu.

Jarosław Kubiak

jest z reguły wesoły, otwarty na nowe znajomości, zwłaszcza z płcią przeciwną. Kobiety traktuje z szacunkiem, dżentelmen w każdym calu taki co w rękę ucałuje, powie komplement. Chętnie nawiązuje z nimi nowe znajomości w tramwajach i autobusach, którymi co dzień samodzielnie dojeżdża do "Przylesia" z odległego Puszczykowa. Jarosław jest pracowity i wytrwały w tym czego się podejmie, lubi podróżować (chętny na górskie wyprawy), rozmawiać z ciekawymi osobami. Jest też aktorem w grupie teatralnej "Nowi w Nowym" im. W. Deneki, jego role zawsze pozostają na długo w pamięci.

Daniel Laskowski

chce sam o sobie opowiedzieć: "Mam 25 lat, a w "Przylesiu" jestem Uczestnikiem od stycznia 2015 r. Bardzo lubię to miejsce, mam dużo kolegów i koleżanek, spędzam z nimi miło czas. Moje zainteresowania to motoryzacja i podróże. Motoryzacja, ponieważ jest zawsze coś nowego, wychodzą nowe modele aut, marki itp. Lubię brać udział w Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych. Lubię podróże, bo ciekawią mnie wyjazdy, ponieważ lubię zwiedzać, poznawać inną kulturę, nowych ludzi. W "Przylesiu" lubię zajęcia Teatralne i Witraż. Chciałbym kiedyś wykonywać zajęcia parazawodowe, np. ogrodnicze. Po Poznaniu poruszam się samodzielnie tramwajami i autobusami, szybko nauczyłam się jeździć do "Przylesia" tramwajem. Mam swój profil na Facebooku - daje mi to większą możliwość rozmawiania z kolegami i koleżankami, z którymi nie mogę się spotkać na co dzień.
Pozdrawiam wszystkich Przylesiaków!"

Bartosz Linka

Mam na imię Bartosz, do "Przylesia" chodzę od maja 2015 roku. Bardzo lubię uprawiać sport nordic walking. Lubię też jeździć rowerem i kibicować na meczach piłki nożnej „Lechowi Poznań” oraz reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Interesuję się jeździectwem.

Michał Meller

z charakteru ma usposobienie dość spokojne. Mimo to ma w sobie bardzo dużo energii żeby komuś pomóc w potrzebie. Michał w wolnych chwilach (wiosną i latem) łowi ryby, bo jak sam twierdzi: "jest zawodowym wędkarzem...". Michał to także wierny kibic Lecha Poznań. Nie opuści żadnego meczu tej drużyny w telewizji, a w przyszłości wybierze się także na ich mecz.

Bartosz Owczarzak

jest mistrzem ortografii i rozwiązywania krzyżówek. Gdyby miał podjąć pracę to jako zawodowy kopista – szkoda, że już nie ma takiego zawodu. A może jako wróżbita, bo Bartosz potrafi układać pasjansa i bardzo to lubi. Wyzwalając emocje podczas zajęć z psychologiem, adrenalinę podnosi mu ćwiczenie "mała demolka", jaką dokonuje unicestwiając styropianowe belki. Bez obawy – Bartosz z natury jest bardzo spokojny i łagodny niczym baranek, chociaż skóra bębnów na których gra może być innego zdania. Muzyka i taniec pozwalają na wyzwolenie Jego ciała, dając poczucie wolności i zadowolenia.

Lidia Piskorska

człowiek orkiestra. Biega, maluje, jeździ na rowerze, gra na bębnach, tworzy witraże oraz występuje w Teatrze Nowym w grupie teatralnej "Nowi w Nowym" im. W. Deneki. Swoją rolę Nikifora w spektaklu do dziś wspomina ze wzruszeniem. Do wszystkich tych czynności dokłada wiele uwagi oraz serca. Pasjonuje ją postać Kazimierza Nowaka. Na razie podróżuje tylko palcem po mapie, wierzy że kiedyś się to zmieni i poleci choćby na Wyspę Wielkanocną.

Jakub Radomski

Jakub uczestniczy w zajęciach warsztatu od września 2015 roku. Za sprawą dużej ilości pozytywnego humoru codziennie wprowadza społeczność "Przylesia" w dobry nastrój. Sypie komplementami. Tylko Jakub dostrzega zmiany jakie zachodzą w naszym wizerunku, w jednym momencie można przytyć i schudnąć jednocześnie. Nie spieszy się, jego dewizą jest odkładanie spraw w czasie, żyje własnym trybem co wcale nie znaczy, że jest leniwy, wręcz przeciwnie pracuje ale w czasie, który jemu odpowiada, taki kierownik własnego trybu dnia. Podobny do swojej Rudzi - kotki, która chadza własnymi ścieżkami. Za pierwsze pieniądze z treningu ekonomicznego zakupił małe co nieco dla Rudzi, bardzo lubi swojego kota.
Właśnie mija rok pobytu Jakuba w "Przylesiu", był to bardzo pracowity rok. Jakub każdego dnia z własnej inicjatywy pilnuje by dzwonek był na swoim miejscu, by okna były odsłonięte a sale wywietrzone a po zakończeniu pracy zamyka i zasłania okna.
Jakub Lubi kolor żółty, od niego rozpoczyna malowanie a następnie nakłada kolejne barwy wydobywając niespotykane kolory. Jakub inspiruje do odwiedzania ciekawych miejsc, to za sprawą Jego pomysłu uczestniczyliśmy w rozprawie sądowej. Kolejny pomysł to zapoznanie się z salą operacyjną - oczywiście jako obserwator.

Piotr Roszak

jest duszą towarzystwa. Potrafi rozkręcić nawet najnudniejszą imprezę. Bardzo lubi żartować. Cechy te przydają mu się znakomicie w aktorstwie, w którym działa już od kilku lat jako członek grupy teatralnej "Nowi w Nowym" im. W. Deneki. Piotr uwielbia prawdziwe męskie zajęcia, takie jak przykręcanie, odkręcanie, wiercenie czy cięcie piłą. A wieczorem zasiada wygodnie w fotelu, z puszką pewnego napoju i pilotem włącza swój ulubiony program w telewizji.

Dorota Rybarczyk

jest osobą, która zawsze miło cię przywita, spyta się ciebie jak się czujesz. Dla niej najważniejszy jest po prostu kontakt z drugim człowiekiem, choćby miał polegać tylko na wymianie uśmiechów. Dorota lubi potańczyć, lubi się pośmiać, ale lubi także po prostu posłuchać i popatrzeć co się dzieje wokół niej. A kiedy jest wieczór, Dorota wraz z mamą odpoczywa oglądając swoją ulubiona polską telenowelę o "barwach w szczęścia".

Natalia Smugała

tak mówi o sobie: "Lubię przychodzić do "Przylesia" bo mogę spotykać się z koleżankami i kolegami. Lubię zajęcia ruchowe a najbardziej tańce i rower. W Pracowni Edukacji Prozawodowej i Społecznej przygotowuję się do pracy zawodowej. Mam praktyki zawodowe w Ogrodzie Botanicznym i "Orzeszku", grabię liście porządkuję teren, fajna praca. Mogę też sprzątać ale najbardziej to chciałabym być barmanką: parzyć kawę i przygotowywać drinki. Bardzo chciałabym w pracowni Rękodzieła Artystycznego stworzyć nowe prace z gliny i witrażu. Dzięki Stowarzyszeniu Na Tak byłam pierwszy raz nad morzem i w górach. Piękne miejsca chciałabym tam jeszcze wrócić. Chciałabym tam zamieszkać, albo nie - bo tam nie ma Przylesia. A Wy, byliście nad morzem albo w górach? Tam jest tak pięknie. Bardzo lubię pomagać słabszym, czasami jest to trudne. Ach i nadal mam niezmienne marzenie, chciałabym grać w kobiecej drużynie piłki nożnej i stać na bramce. W domu nie ma tyle ciekawych zajęć ale mam psa Czopera i dobre wspomnienie po kocie Tygrysie ……i konie lubię i papugi - lubię zwierzęta. Obcych psów się boję, bo mogą ugryźć. Oj! Trzeba uważać i nie podchodzić. Czy chciałabym się nauczyć czegoś nowego? Hmm, ja wszystko umiem."

Karol Solski

to spokojny i wyrozumiały mężczyzna, mówi o sobie że ma anielską cierpliwość. Karol często daje wsparcie innym Uczestnikom. Karol jest bardzo pracowity i otwarty na nowe wyzwania. Lubi tworzyć barwne witraże. Jest też człowiekiem aktywnym: wspina się na ściankach z asekuracją i lubi pływać kraulem. Od lat występuje w sztukach teatralnych przygotowywanych przez grupę "Nowi w Nowym" im. W. Deneki.

Monika Surdyk

Urodziłam się w Poznaniu, mój znak zodiaku to Waga. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu z moim pieskiem, który wabi się Lisa. Wiosną i latem często przebywam na działce, gdzie rosną piękne, kolorowe kwiaty. Uwielbiam słuchać muzyki i śpiewać. Jestem otwarta na świat i nowe znajomości. Chętnie pomagam w kuchni, potrafię robić różne sałatki. Patrzę na świat przez różowe okulary – wszak to mój ulubiony kolor!

Jarosław Sznajder

Jestem w "Przylesiu" od grudnia 2015 roku. Moje zainteresowania to sport, muzyka. Lubię też grać w gry komputerowe np. FIFA, Romeo i Julia, Karabin 1. Lubię spacerować - w dobrych warunkach atmosferycznych idę np. do parku z rodzicami. W "Przylesiu" bardzo lubię muzykowanie i tańce, jednak ta muzyka jest dla mnie bardzo ważna. Ważne są dla mnie też zajęcia ruchowe, nordic walking czy taniec, ponieważ każde te zajęcia są formą rehabilitacji, którą stawiam na pierwszym miejscu. Gdybym był w pełni sprawny zostałbym piłkarzem i grałbym w drużynie Lecha Poznań (a konkretnie bramkarzem). Mam duże poczucie humoru, zawsze jestem zadowolony i uśmiechnięty. Lubię żartować z kobietami. Bycie uczestnikiem w WTZ "Przylesie" daje mi dużo radości i satysfakcji z podejmowanych i wykonywanych działań. Uważam, że jestem obowiązkowy i wykonuję starannie i uczciwie swoje obowiązki.

Mariusz Sztuba

to osoba, która zawsze chętnie ci pomoże. Jeśli pragniesz kawy, to ani się obejrzysz a już ci ją Mariusz zaparzy i elegancko poda. Mariusz uwielbia sprzątać, zwłaszcza ścierać kurze oraz podlewać kwiaty. Jest urodzonym artystą. Ulubione tematy Mariusza to różne motywy architektoniczne, takie jak: zamki, pałace czy panoramy miast. Na jego pracach pojawiają się także elementy związane z wojskowością. W wolnych chwilach Mariusz poznaje i przepisuje hasła z encyklopedii oraz ogląda w telewizji filmy sensacyjne i mecze piłki nożnej.

Ewa Walczak

jest osobą energiczną oraz aktywną – wszędzie jej pełno. Bardzo dobrze spełnia się w obowiązkach towarzyszących każdemu gospodarstwu domowemu. Sprzątanie czy prasowanie – nie jest jej wcale straszne. Ponadto uczęszcza na praktyki do kawiarni. Być może już niedługo będzie można wypić kawę przygotowaną specjalnie przez Ewę! Poza tym aktywnie uprawia Nordic Walking oraz wspinaczkę, a jeżeli ktoś chce jej sprawić prezent, to musi jej kupić różowego storczyka.

Arkadiusz Żmijewski

Jestem Arek, mieszkam w Biedrusku i dojeżdżam prawie samodzielnie do "Przylesia". Lubię surfować po Internecie, grać w gry komputerowe np. Harry Potter. W "Przylesiu" lubię pracować w drewnie. Lubię zajęcia z samoobrony i inne ruchowe, bo wiem że ruch jest mi potrzebny. Każdego kogo spotkam na swojej drodze witam serdecznym uśmiechem, a nawet uściskiem dłoni. "Przylesie" jest dla mnie miejscem spotkań z kolegami i koleżankami, a przede wszystkim przygotowuję się tu do pracy zawodowej i samodzielności w codziennych czynnościach.


Nasi Uczestnicy chętnie opowiedzą o sobie więcej, gdy tylko zdecydujesz się do nas zajrzeć i spędzić choć odrobinę czasu.

Zapraszamy do „Przylesia” - bardzo lubimy gości!

KADRA


Adam Madejski

W "Przylesiu" pracuję od maja 2013 roku. Do końca marca 2017 roku pełniłem funkcję zastępcy kierownika, a od kwietnia 2017 jestem kierownikiem "Przylesia".
Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłem studia magisterskie z Pedagogiki o specjalności Resocjalizacja oraz studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej. Od kilkunastu lat jestem związany z międzynarodowym ruchem Wiara i Światło działającym na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a także ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Wiara i Światło" ze Śremu. Wcześniej pracowałem w jednym z wielkopolskich Domów Dziecka, a także w projekcie unijnym Pomoc-Aktywizacja-Wsparcie (MOPR) oraz w CWR "Swoboda". W "Przylesiu" widzę wielki potencjał – mamy fantastycznych, zdolnych Uczestników oraz przebojowych i kreatywnych pracowników. Jest to doskonałe miejsce do pracy i rozwoju, nie tylko dla naszych Uczestników. "Przylesie" to ludzie, którzy tworzą to miejsce!
Prywatnie staram się żyć aktywnie, wolny czas najchętniej spędzam poza domem: jeżdżę na rowerze, biegam, pływam, wędruję po górskich i/lub leśnych szlakach, wciąż poszukuję adrenaliny w lotach na paralotni, canyoningu, raftingu itp. Nie pogardzę również dobrą lekturą: literaturą faktu i podróżniczą, reportażami.

Izabella Stępień

Z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym. Z "Przylesiem", Stowarzyszeniem Na Tak związałam się we wrześniu 2002 roku
(w latach 2002-2008 pracowałam jako psycholog, od 2008 do końca marca 2017 jako prowadząca Warsztat, obecnie pełnię funkcję zastępcy kierownika). Ważne jest dla mnie, aby placówka ta była dla Uczestników i Pracowników miejscem stałego, wszechstronnego rozwoju. Takim jest też dla mnie.
Prywatnie nałogowo czytam, z przyjemnością poznaję nowe miejsca i z radością spędzam czas z moimi Wnuczętami.

Łucja Cofta

Jestem absolwentką UAM, psychologiem, trenerem grupowym, instruktorką ćwiczeń psychofizycznych. Ukończyłam m.in. Szkołę Treningu Grupowego, I stopień Szkoły Dramy Stosowanej Stop Klatka, podyplomowy kurs arteterapii. Prowadzę grupowe treningi psychologiczne, szkolenia oraz konsultacje indywidualne. Moją pasją są różnorodne formy pracy z ciałem uwalniające swobodę ekspresji i naturalny potencjał. Masuję hawajską techniką Lomi Lomi Nui.
W WTZ "Przylesie" pełnię dwie role: koordynatora do spraw merytorycznych i psychologa. Diagnozuję potencjał i trudności Uczestników WTZ. Monitoruję tworzenie i realizację Indywidualnych Programów Rehabilitacji oraz proces oceny postępów rozwojowych w ich ramach. Współuczestniczę w tworzeniu planu rozwoju merytorycznego placówki. Prowadzę zarówno indywidualne, jak i grupowe zajęcia psychologiczne zwiększające wiedzę i kompetencje Uczestników. Jestem też współuczestniczką spotkań budowy strategii mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem autorką opracowań Indywidualnych Programów Przygotowujących Do Pełnienia Dojrzałych Ról Społecznych w ramach treningów samodzielności w mieszkaniach wspomaganych. Prowadzę także konsultacje z rodzicami Uczestników WTZ.

Angelika Bromberek

W "Przylesiu" pracuję od kwietnia 2009 roku, przez ten okres pracowałam w pracowni artystycznej, gospodarstwa domowego, a obecnie prowadzę zajęcia w ramach pracowni edukacji zawodowej i społecznej. Kończę studia magisterskie z pedagogiki, ale chcę kontynuować naukę na studiach podyplomowych, ponieważ czuję ciągłą potrzebę dokształcania się. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i żoną oraz mieszkam w wielopokoleniowym domu. Wolny czas spędzam w gronie najbliższych, bądź pochłania mnie literatura, głównie obyczajowa. Od jakiegoś czasu hobbystycznie trenuję szermierkę.

Ania Gombowska

Jestem instruktorem terapii zajęciowej, ukończyłam również kurs w zakresie "Trener pracy", wiedzę z tego obszaru starałam się wykorzystywać prowadząc zajęcia pro zawodowe. W "Przylesiu" jestem zatrudniona od kwietnia 2009 roku, w ostatnim czasie prowadziłam zajęcia w ramach pracowni edukacji zawodowej i społecznej, jednak obecnie przebywam na urlopie wychowawczym.

Róża Guźniczak

Od listopada 2017 roku pracuję w "Przylesiowej" pracowni edukacji zawodowej i społecznej jako instruktor terapii zajęciowej. Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Czas studiów dzieliłam między aktywnością w organizacjach studenckich i odkrywaniem nowych miejsc. Wolny czas najchętniej spędzam przy stole - pokerowym bądź pełnym ulubionych smaków.

Joanna Krzyżostaniak

Jestem absolwentką poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. W "Przylesiu" jestem zatrudniona od stycznia 2014 roku na stanowisku specjalisty ds. rehabilitacji, jednak obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Lubię ruch i jestem zwolenniczką codziennej aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Moją ulubioną dyscypliną jest Nordic Walking, którą staram się zarażać wszystkich dookoła.

Izabela Magnuszewska

Z wykształcenia jestem pedagogiem i terapeutą zajęciowym. W "Przylesiu" pracuję od końca 1998 roku. Początkowo prowadziłam pracownię gospodarstwa domowego, a od kilku lat - jako instruktor terapii zajęciowej i trener pracy, organizuję zajęcia w ramach pracowni edukacji zawodowej i społecznej. Razem z Uczestnikami mam też okazję na wspólne muzykowanie przy gitarze. Lubię śpiewać w różnych miejscach i sytuacjach dnia codziennego, dlatego te wspólne, muzyczne spotkania są dla mnie dużą frajdą! Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwójki świetnych („obiektywnie” rzecz ujmując ;-) dzieciaków - Alicji i Szymona. Wielką radość sprawia mi odwiedzanie i poznawanie różnych, ciekawych miejsc, realizowane poprzez turystyczno-terenowe wyjazdy wraz z rodziną oraz górskie wędrówki w gronie przyjaciół.

Halina Piechowiak

Charakterystyka w przygotowaniu...

Hanna Rynowiecka

Od 1991 roku jestem związana ze Stowarzyszeniem. Byłam współtwórcą Ośrodka Dziennego, dzisiaj placówka nosi nazwę WTZ "Przylesie" i działa w ramach Stowarzyszenia Na Tak. Wcześniej pełniłam funkcję administracyjną, a obecnie pracuję jako terapeuta zajęciowy. Prowadzę pracownię rękodzieła z fakultetem artystycznym i grupę teatralną "Nowi w Nowym" im. Wojciecha Deneki.
Byłam (i jestem) organizatorką Wojewódzkich Przeglądów Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Puszczykowie, obozów rehabilitacyjnych, plenerów plastycznych, imprez sportowych.

Karolina Skórzewska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2015 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. W „Przylesiu” jestem zatrudniona od stycznia 2017 roku jako specjalista ds. rehabilitacji, jednak obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Preferuję aktywny styl życia. Wolny czas lubię spędzać razem z rodziną na świeżym powietrzu. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą.

Anna Sokołowska

Charakterystyka w przygotowaniu...

Dominik Michailidis

Mam na imię Dominik, pracuję w "Przylesiu" od kilku lat obecnie jako pracownik gospodarczy, wcześniej jeździłem busem jako konwojent. Do moich obowiązków należy dbanie o czystość pomieszczeń oraz porządek przed budynkiem Warsztatu. Lubię "Przylesie", dlatego co dzień gdy wypełnię wszystkie moje obowiązki przyłączam się do zajęć – najchętniej majsterkuję w pracowni rękodzieła albo po prostu rozmawiam z ludźmi. Prywatnie lubię wycieczki górskie i jestem mistrzem w pływaniu, również delfinem. Moje nazwisko wymawia się z greckim akcentem bo płynie we mnie grecka krew!

Marta Kulińska

Pracuję w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Przylesie" już od kilku ładnych lat, wcześniej pracowałam na Wildzie w zakładzie krawieckim jako pomoc krawcowej. Zdecydowanie wolę obecną pracę w „Przylesiu”. Dbam tu o czystość pomieszczeń, nie jest to dla mnie trudne zadanie. Po skończonych obowiązkach zawodowych miło spędzam czas. Lubię wycieczki duże i małe, lubię prace plastyczne i sport, ostatnio uczestniczę w zajęciach z samoobrony.

create by waboit.pl